![362921195 7115992055081609 3919379332897543294 N 1024x576](https://arcadiatv.gr/wp-content/uploads/2023/07/362921195_7115992055081609_3919379332897543294_n-1024x576-1-780x470.jpg)
Μέγας Πανηγυρικός πολυιαρχιερατικός εσπερινός της Αγίας Παρασκευής στα Λαγκάδια, τελέστηκε την Τρίτη 25 Ιουλίου παρουσία του τέως Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας κ. Προκόπη Παυλόπουλου και του Δημάρχου Γορτυνίας κ. Ευστάθιου Κούλη.
Παραβρέθηκαν στις λατρευτικές εκδηλώσεις πολλοί πιστοί.
Σε κλίμα συγκίνησης ο κ. Παυλόπουλος εκφώνησε τον πανηγυρικό της ημέρας. Ο κ. Παυλόπουλος, όπως αναφέρει η τοπική ιστοσελίδα kalimera-arkadia, από όπου και οι φωτογραφίες έμεινε στην περιοχή για τουλάχιστον μία εβδομάδα. Έτυχε δε θερμής υποδοχής και εισέπραξε την αγάπη των κατοίκων.