ΑΡΚΑΔΙΑΔΗΜΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΥΝΟΥΡΙΑΣ
Β. Κυνουρία: Έκοψε την πίτα του ο Πήγασος Θυρέας
![E5c654ef 64fe 4006 9eac C75f6def6c40](https://arcadiatv.gr/wp-content/uploads/2023/01/E5C654EF-64FE-4006-9EAC-C75F6DEF6C40-780x470.jpeg)
Την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας πραγματοποίησε το πρωί της Κυριακής η ομάδα μπάσκετ του Πήγασου Θυρέας (αντρική και ακαδημίες). Ο σύλλογος της Βόρειας Κυνουρίας σε μια λιτή εκδήλωση με τις ευχές των ιερέων, πάτερ Κούρου και πάτερ Αρφάνη, στο κλειστό γυμναστήριο του Άστρους.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο δήμαρχος Βόρειας Κυνουρίας κ. Γ. Καμπύλης, οι αντιδήμαρχοι, κα Α. Μπάρλα και κ. Γ. Κλεώπας, ο πρόεδρος της Κοινότητας Άστρους κ. Κ. Μπάρλας και ο πρόεδρος της Αθλητικής επιτροπής του Δήμου κ. Γ. Δαλιάνης, στον όποιον έτυχε το φλουρί της μιας πίτας.
ertnews.gr