Νικητής ο Μανώλης Δολιανίτης στη Νότια Κυνουρία – “Η νίκη είναι για όλους μας!”
![Image 2](https://arcadiatv.gr/wp-content/uploads/2023/10/image-2.png)
Μεγάλος νικητής των εκλογών στη Νότια Κυνουρία, ο Μανώλης Δολιανίτης. Ο κ. Δολιανίτης επικράτησε του νυν δημάρχου Χαράλαμπου Λυσίκατου.
Ο κ. Δολιανίτης μετέβη στο εκλογικό κέντρο της παράταξής του πριν από τα μεσάνυχτα της 8ης Οκτωβρίου και, απευθυνόμενος στο πλήθος, είπε ότι η νίκη δεν έχει ηττημένους.
![](https://leonidio24.gr/wp-content/uploads/2023/10/image.png)
Θα παλέψουμε για το καλό του Δήμου και θα σηκώσουμε τα μανίκια, δουλεύοντας 25 ώρες το 24ωρο
Όπως υποσχέθηκε ο κ. Δολιανίτης, τα νέα παιδιά θα είναι πάντα μπροστά.
![](https://leonidio24.gr/wp-content/uploads/2023/10/image-1.png)
Ο κ. Δολιανίτης ευχαρίστησε όλους τους δημότες και δέχθηκε τα συγχαρητήρια του απερχόμενου δημάρχου Χαράλαμπου Λυσίκατου, ο οποίος μετέβη στο εκλογικό κέντρο του νέου δημάρχου για να τον συγχαρεί.
Αξίζει να αναφερθεί ότι η διαφορά μεταξύ των δύο παρατάξεων, σύμφωνα με πληροφορίες, είναι περίπου 50 ψήφοι. Το «παρών» έδωσε και ο πρώην δήμαρχος κ. Μαρνέρης