![0a5c7a73bd40aa6c4f5198a2fe5a133a L](https://arcadiatv.gr/wp-content/uploads/2023/08/0a5c7a73bd40aa6c4f5198a2fe5a133a_L.jpg)
Ο Αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Αρκαδίας Μανώλης Σκαντζός παρευρέθηκε στην υπογραφή συμβάσεων από τον Περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα με τους αναδόχους για έργα άνω του ενός εκατομμυρίου ευρώ στην Αρκαδία.
Συγκεκριμένα, ο Περιφερειάρχης υπέγραψε συμβάσεις για τα εξής έργα: 1) συντήρηση και βελτίωση κατά τμήματα της επαρχιακής οδού 39 Καρύταινα – Ατσίχολος – Βλαχοράπτη – Παλαιόκαστρο, προϋπολογισμού 700.000 ευρώ 2) συντήρηση, αποκατάσταση και ασφαλτόστρωση του δρόμου Άνω Δολιανά – Άνω Βέρβενα με προϋπολογισμό 250.000 ευρώ 3) εργασίες ανάπλασης του οικισμού Τουρκολέκα προϋπολογισμού 74.400 ευρώ, 4) συντήρηση και αποκατάσταση σε δρόμους που συμβάλλουν στην επαρχιακή οδό Τρίπολης – Καρυές Αργολίδας (προς μονή Γοργοεπηκόου) συμπληρωματικής σύμβασης 94.968,12 ευρώ .
Η Αρκαδία και φέτος το καλοκαίρι έχει γίνει ένα μεγάλο εργοτάξιο. Τηρούμε τις δεσμεύσεις μας προς τους πολίτες. Βασικός μας στόχος είναι η βελτίωση της καθημερινότητας των πολιτών.
kalimera-arkadia.gr