ΑΘΛΗΤΙΚΑΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ
Προγραμματίζεται σύσκεψη στην Περιφέρεια Πελοποννήσου με την Διοίκηση της ΕΠΟ
![8519b6a9 6352 4c43 969c A76bc8d54533 1.jpg](https://arcadiatv.gr/wp-content/uploads/2022/10/8519b6a9-6352-4c43-969c-a76bc8d54533_1.jpg)
Το προσεχές χρονικό διάστημα προγραμματίζεται στην Τρίπολη συνάντηση του περιφερειάρχη Πελοποννήσου Παναγιώτη Νίκα με τον πρόεδρο της ΕΠΟ Τάκη Μπαλτάκο.
Όπως έκανε γνωστό ο περιφερειάρχης, στο πλαίσιο της επίσκεψης του προέδρου της Ομοσπονδίας θα συγκληθεί σύσκεψη με τη συμμετοχή και των διοικήσεων των ΕΠΣ από τις 5 Περιφερειακές Ενότητες, στην οποία θα εξεταστούν διεξοδικά τα όποια ζητήματα υπάρχουν.
Ακόμα, ο Π. Νίκας δήλωσε ότι από την πλευρά της Περιφέρειας θα υπάρξει πρόγραμμα για την ενίσχυση των ερασιτεχνικών σωματείων.